Działalność biznesowa, troska o pracowników i bezpieczeństwo czy zrównoważony rozwój to tylko niektóre z obszarów, za które wyróżniani są producenci cementu. Cementownie od lat znajdują się w gronie laureatów prestiżowych nagród.

Pozytywny wpływ na gospodarkę i budownictwo

Cementownia Odra została wyróżniona przez Business Centre Club nagrodą „Lidera Polskiego Biznesu”. Została ona przyznana firmie w uznaniu za najlepsze wyniki ekonomiczne, zaangażowanie w rozwój gospodarczy kraju, postępowanie zgodnie z zasadami etyki biznesu oraz działalność społeczną i charytatywną. Jak podkreślili nagrodzeni, przynależność do grona laureatów jest dla cementowni ogromnym zaszczytem.

CEMEX Polska otrzymał nagrodę „Budowlana Firma Roku”, przyznawaną przez redakcję i radę Naukową miesięcznika Builder. Michał Grys, Członek Zarządu oraz Dyrektor Pionu Materiałów, otrzymał natomiast tytuł „Osobowość Branży”. Uhonorowanie przedsiębiorstwa to uznanie dla szeregu działań podejmowanych przez CEMEX Polska w ramach globalnej strategii „Future in Action”.

Cementownia Warta została uhonorowana tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play 2022”. Konkurs realizowany jest pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” stanowi potwierdzenie rzetelności i transparentności w biznesie. Jest również uznaniem aktywności firmy w obszarze działalności prospołecznej i charytatywnej.

Konsorcjum Cement Ożarów, Bosta Beton i Trzuskawica otrzymało branżowe wyróżnienie statuetką „TOPBuilder 2022”, czyli jedną z najbardziej cenionych nagród w branży, za projekt „Beton do rozbudowy drogi ekspresowej S7 Lubień-Naprawa”. Tytuły „TOPBuilder 2022” zdobyły także: linia niskoemisyjnych produktów Vertua od CEMEX Polska oraz niskoemisyjny beton EcoCrete od Grupy Górażdże.

Zrównoważony rozwój i troska o pracowników

Za działania na rzecz pracowników uhonorowany został Lafarge Polska. Już po raz trzeci firma znalazła się w gronie najlepszych pracodawców i została nagrodzona tytułem „Top Employer”. Lafarge podkreśla, że wyróżnienie ma istotne znaczenie szczególnie teraz, gdy firma przechodzi proces zmiany z producenta materiałów budowlanych w kierunku innowacyjności i zrównoważonych rozwiązań w budownictwie. Nagroda „Top Employer” stanowi potwierdzenie dbałości o pracowników i ich bezpieczeństwo oraz zaangażowania na rzecz rozwoju zespołu.

Działania na rzecz BHP zostały docenione przyznaniem CEMEX Polska po raz czwarty „Złotej Kary Liderów Bezpiecznej Pracy”. Nagroda jest efektem certyfikacji, realizowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Wyróżnienie wręczono podczas XXV Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Pod koniec 2022 r. CEMEX Polska otrzymał również certyfikat „Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości”. Został on przyznany dla zakładów w Chełmie i Rudnikach, które już od wielu lat są członkami Ruchu Czystszej Produkcji.

CEMEX Polska został wyróżniony także w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, wydanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Firma została doceniona za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju z takich obszarów jak środowisko, bioróżnorodność, bezpieczeństwo w miejscu pracy czy zaangażowanie społeczne. CEMEX Polska zdobył także Srebrny Listek CSR tygodnika Polityka oraz wyróżnienie za Raport Zrównoważonego Rozwoju.

Dyckerhoff Polska otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”. Doceniono tym samym wkład Cementowni Nowiny w poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy. Jako laureat, firma otrzymała statuetkę ,,Mecum Tutissimus Ibis” - „Ze mną będziesz najbezpieczniejszyi została wpisana na „Złotą Listę Pracodawców”.

Diamentowy przemysł

Lafarge Polska otrzymał prestiżową nagrodę „Diament Green Industry”, przyznawaną podczas uroczystej gali na „Green Industry Summit”. Firma została wyróżniona w kategorii „Lider Zrównoważonej Produkcji”. Podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego przedstawiciele Lafarge Polska odebrali również statuetkę „Lidera Transformacji Energetycznej”, przyznaną za projekt Kujawy Go4ECOPlanet w Cementowni Kujawy, który pozwoli wychwycić 100% emisji CO2.

Cement Ożarów znalazł się natomiast w gronie wyróżnionych prestiżową nagrodą „Diamenty Forbesa 2022”. W zestawieniu przygotowanym przez magazyn „Forbes” zostały wyróżnione firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Cement Ożarów był właśnie jednym z takich przedsiębiorstw.

Grupa Górażdże może pochwalić się nagrodą „Diament Sustainable Economy” w kategorii „Lider Zrównoważonego Budownictwa”. Wyróżnienie trafiło do firmy za konsekwentną realizację strategii redukcji śladu węglowego, w tym rozwój portfolio produktów niskoemisyjnych. Uhonorowanie firmy to podkreślenie jej wkładu przedsiębiorstwa w rozwój zielonego, zrównoważonego budownictwa.

Masz pytanie?